19 квітня 1931 року народився комп’ютерний інженер і євангельський віруючий Фредерік Брукс

19 квітня 1931 року народився комп’ютерний інженер і євангельський віруючий Фредерік Брукс (молодший). Саме він керував розробкою операційної системи System/360 для IBM, а пізніше описав цей процес створення у своїй книзі «Міфічний людино-місяць». Там він виголосив свою відому тезу: «Додавання нової робочої сили до проекту, який відстає, тільки збільшує відставання», яка пізніше стала називатися «законом Брукса».

Фредерік закінчив університет Дьюка, а потім захистив докторську ступінь (PhD) з прикладної математики в Гарвардському університеті в 1956 році і відразу почав працювати на IBM. За його участю був розроблений новий науковий суперкомп’ютер IBM 7030, який коштував близько 10 млн доларів. У 1964 році Брукс заснував кафедру комп’ютерних наук в університеті Північної Кароліни і протягом двадцяти років очолював її.

До теперішнього часу Фредерік залишається активним дослідником віртуальної реальності, а в 1999 році він став володарем престижної премії Тюринга. Йому належить і безліч інших міжнародних і національних премій і нагород за наукові досягнення.

Поряд з насиченою науковою діяльністю, Фредерік Брукс, будучи євангельським християнином з 31-річного віку, активно співпрацював з Біллі Гремом та InterVarsity Christian Fellowship, ділячись своєю вірою і життєвими переконаннями зі студентами і колегами-викладачами. Він разом зі своєю дружиною Ненсі був учасником багатьох «крусейдів», які організовувалися Біллі Гремом у різних американських університетах. Зокрема, Фредерік Брукс керував Raleigh Crusade в 1973 року, а його дружина була консультантом у «крусейді» 1982 року. Крім того протягом сорока років Фредерік викладав у недільній школі для дорослих і консультував випускників християнських вищих навчальних закладів.

Плідне життя і служіння цієї людини триває і сьогодні.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required