18 серпня 1959 року народився видатний науковець Джеймс Тур

18 серпня 1959 року народився провідний у багатьох галузях американський науковець Джеймс Тур. Він є хіміком у галузі синтетичної органіки, що спеціалізується на нанотехнологіях, професором матеріалознавства та наноінженерії , професором комп’ютерних наук в університеті Райса у Хьюстоні, штат Техас.

Він добре відомий своєю роботою в молекулярній електроніці та з молекулами перемикання. Він також був залучений у роботу зі створення нанокарів та NanoKids, інтерактивних навчальний DVD для навчання дітей фундаментальних основ хімії та фізики, програм SciRave, Dance Dance Revolution та Guitar Hero для викладання наукових концепцій для учнів середніх шкіл і SciRave-STEM для дітей початкової школи. Він також чимало був задіяний у дослідах з карбоном та в багатьох інших проектах.

Джеймс Тур має понад 640 дослідницьких публікацій та понад 120 патентів, а також, за даними Google Scholar, часто цитується іншими науковцями (понад 77 000 цитувань).

Окрім цього, Тур є глибоко віруючою людиною, яка не бачить конфлікту між наукою та вірою. Хоча він і був серед підписантів петиції «Науковий відхід від дарвінізму», яку використовують для просування ідеї «розумного дизайну», він засвідчив, що залишається відкритим  для подальшого дослідження еволюції (бо нинішню аргументацію вважає недостатньою), проте йому складно повірити у те, що природа може створювати такі механізми з клітин, керуючись випадковими процесами. У своїй книзі «Питання віри» Лі Стробел цитує слова Тура: «Я будую молекули все життя, я не можу почати розповідати вам, наскільки важка ця робота. Я перебуваю у трепеті перед Богом через те, що Він зробив через Своє творіння. Тільки новачок, який нічого не знає про науку, скаже, що наука далека від віри. Якщо ви дійсно вивчаєте науку, це наблизить вас до Бога».

На своєму особистому сайті Джеймс Тур розмістив звернення, у якому розповів про свої погляди та віру. У ньому він засвідчив, що Писання він вивчав «більше, ніж будь яку тему у своєму житті, навіть у порівнянні з хімією». У коротких 20 пунктах цей видатний науковець розповідає про основні постулати віри та християнського життя. Він також описує історію свого навернення. Він виріс у єврейській родині, тому вважає, що не перейшов до нової віри, а повернувся до справжньої віри Авраама, Ісака і Якова, Давида та інших, хто чекав на обіцяного Месію. Він багато говорить про свою практику молитви, читання Біблії та про віру у їхній родині.

Це свідоцтво англійською можна прочитати тут: https://www.jmtour.com/personal-topics/personal-statement/

Варто зазначити, що Тур став членом Національної академії винахідників у 2015 році. У 2014 році він був названий серед «50 найвпливовіших вчених у світі на сьогодні». Журнал «R&D Magazine» назвав його  «Вченим року» в 2013. Тур отримав нагороду ACS Nano Lectureship Award від Американського хімічного товариства в 2012 році. У 2009 році він був визнаний одним з десяти провідних хіміків у світі протягом останнього десятиліття компанією Thomson Reuters, а також отримав багато інших нагород та відзнак.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required