18 листопада 1978 року в Гаяні відбулося масове самогубство в секті

18 листопада 1978 року у Гаяні сталося найбільш масове самогубство за всю історію людства. 918 членів секти-комуни «Храм народів» прийняли отруту або були застрелені (включно з 304 дітьми).

Секта «Храм народів» заснована в 1950-х роках в Індіанаполісі. Лідер культу — проповідник «християнського соціалізму» Джим Джонс, який за сумісництвом був членом Комуністичної партії. На хвилі боротьби за громадянські права темношкірого населення в США секта отримала велике схвалення і популярність серед лівих революціонерів.

Стверджуючи, що Індіанаполіс буде знищено ядерною зброєю, Джонс поїхав до  Каліфорнії, а потім Південної Америки, щоб знайти відповідне місце для перенесення Храму Народів. Деякий час його секта існувала в Каліфорнії, де остаточно стала просякнутою соціалізмом. Джонс говорив: «Якщо ви народилися в капіталістичній Америці, расистській , фашистській Америці, то ви народилися в гріху. Але якщо ти народився в соціалізмі, ти не народився в гріху».

Від початку заснування секти її діяльність була нерозривно пов’язана зі скандалами. Джонс буквально проповідував комунізм, висловлював симпатії до Радянського Союзу, в його секті було поширеним насильство (включно з сексуальним), фінансові махінації, а також відкидання Біблії як «інструменту пригнічення жінок і небілих». У 1970-х Джонс почав відкрито відкидати традиційне християнство і публічно стверджувати, що він Бог.

У 1974 році Джим Джонс разом із своєю сектою переїжджає до Гаяни. Він почав будувати своє власне поселення Джонстаун і поступово переконувати та примушувати багатьох своїх послідовників жити там із ним, стверджуючи, що він будує соціалістичний рай, вільний від гніту уряду Сполучених Штатів. Коли засновник культу перебрався до Південної Америки, розслідування щодо зловживань не припинилися.

17 листопада 1978 року представник Конгресу Лео Райан відвідав Джонстаун і був застрелений в ході спроби допомогти деяким членам секти покинути поселення. В очікуванні наслідків після вбивства політика, Джим Джонс закликав своїх послідовників до масового самогубства через отруєння ціанідом калію, доданого до виноградного напою. Цей крок він мотивував тим, що американці будуть «навертати дітей у фашизм».

Більшість загиблих вчинили самогубство, але частина жертв були вбиті охоронцями поселення. Деякі члени культу залишили передсмертні записки із заповітом передати свої заощадження для Комуністичної партії Радянського Союзу.

Ця моторошна історія вкотре нагадує нам про важливість дослідження Біблії задля цілісного світогляду християнина та відкидання різних лжевчень і пов’язаних з ними культів. Загравання християн із соціалізмом — явище досить поширене, але подібні теологічні викривлення рано чи пізно призводять до катастроф.

Майже тисяча людей загинули, бо були обмануті лжевченням. Виявити його хибність було нескладно, проте люди шукали «легкого визволення», а потрапили в неволю. Комунізм зачаровував великі маси людей, але завжди завершувався великими жертвами.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required