17 серпня 1635 року Річард Матер прибув до Бостонської гавані

17 серпня 1635 року, переживши сильний шторм на морі, Річард Матер та його родина прибули до Бостонської гавані. Разом з ними знесилені негодою, але усі живі прибули інші понад 100 пасажирів корабля «Джеймс».

Річард був видатним служителем конгрегаціоналістської церкви та родоначальником цілої служительської династії: його син Інкріз Матер та онук Коттон Матер були також видатними богословами. Народився Річард у 1596 році у Лоутоні (Англія). Здобув освіту у Вінвікській гімназії, у якій став директором, коли йому було лише 15 років. Через 2 роки він став директором новоствореної школи у містечку біля Ліверпуля. Там же він у 1618 році почав проповідувати, провчившись кілька місяців в оксфордському коледжі Брейсноуз, а на початку 1619 року був висвячений у диякони.

У 1633 році його почали підозрювати у нонконформізмі, адже він порушував деякі церемоніальні правила. Він мав гарну репутацію навколо Ліверпуля, проте друзі вмовили його долучитися до групи пілігримів та перетнути Атлантичний океан. Так, 3 червня 1635 року Річард Матер, його дружина Кейтрін та четверо синів відплили до «нового світу». Вже біля американських берегів їх спіткала сильна буря, яку їм вдалося пережити, хоча і не без складнощів.

Прибувши до нового місця, Матер зупинився у Дорчестері, де служив до своєї смерті у 1669 році. Він був лідером конгрегаціоналізму Нової Англії, пишучи праці про те, як влаштована ця церква. Серед шістьох синів, яких народила йому Кейтрін, четверо наслідували справу батька та також були служителями.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required