17 грудня 634 року помер єрусалимський патріарх Модест

17 грудня 634 року помер єрусалимський патріарх Модест.

Народився він у Каппадокії близько 537 року. Його батьки померли, коли йому було 5 місяців, проте все ж він отримав християнське виховання. Уже в дорослому віці він був проданий у рабство до Єгипту, але зумів там привести до Христа свого господаря-язичника і той відпустив його на свободу.

Модест відправляється на гору Синай і якийсь час живе там, практикуючи аскетизм. Пізніше він стає абатом монастиря св. Феодосія в Палестині. У 614 році Єрусалим був захоплений сасанідами на чолі з Хорсовом, а тодішній єрусалимський патріарх Захарія був відведений у полон. Багато християн було вбито, церкви зруйновані. Модеста в цей час не було в місті, так як він відправився за грецьким військом, щоб протистояти нападникам.

Під час відсутності Захарія Модест був обраний його заступником. За 14 років відсутності Захарії йому довелося відновлювати зруйнований Єрусалим. За допомогою Олександрійського патріарха Модест зумів відбудувати ряд єрусалимських церков і монастирів.

Після того як Захарія помер, Модест був обраний Єрусалимським патріархом замість нього в 632 році. Його керівництво тривало два роки і у віці 97 років він покинув цей світ.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required