24 липня 1567 року відбулося зречення від престолу шотландської королеви Марії Стюарт на користь свого малолітнього сина Якова VI

24 липня 1567 року відбулося зречення від престолу шотландської королеви Марії Стюарт на користь свого малолітнього сина Якова VI, який приєднався до церкви Шотландії і зробив протестантське віросповідання домінуючим в Шотландії.

Після того, як 25 липня 1603 року Яків VI, король Шотландії, став ще й Яковом I – королем Англії, відбулося єднання двох незалежних країн через особисту унію, ставши прообразом майбутньої Великої Британії, де протестантизм, у вигляді пресвітеріанства в Шотландії і англіканства в Англії, став основною конфесією.

Яків І встановив відносини з іншими протестантськими країнами. Допоміг Нідерландам припинити війну і укласти мир з Іспанією. Свою старшу дочку Елізабет король Яків віддав за Фрідріха V, курфюрста пфальцського, лідера німецьких протестантів, що заклало основи для міцного союзу цих країн.

У 1607 році за пропозицією одного з лідерів пуритан Джона Рейнольдса при активній підтримці короля було розпочато роботу над новим перекладом Біблії на англійську мову – знаменитої Біблії короля Якова. Намагаючись, щоб вона стала прийнятною для різних конфесій і протестантських церков, король заборонив робити додаткові коментарі на полях, а для роботи над перекладом запросив кращих біблеїстів. В результаті, Біблія короля Якова стала кращим англійським перекладом на кілька століть і сильно вплинула на розвиток англійської літератури.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required