15 жовтня – Всесвітній день обізнаності про дітей, які померли під час вагітності чи незабаром після народження

Сьогодні міжнародний день пам’яті про дітей, чиє життя було зовсім коротке, а багатьом з них навіть не судилося побачити світ. Це особливий день, щоб згадати цінність життя найбеззахисніших та підтримати  сім’ї, чиє життя  безповоротно змінюється через смерть їхніх дітей під час вагітності, пологів чи в перший рік життя. Мільйони родин пережили трагедію і завжди пам’ятатимуть втрату дитини. Християни вірять, що ці діти з Господом і ця віра часто стає розрадою для батьків.

Ініціатива запровадження дня пам’яті належить американському президенту Рональду Рейгану, який 25 жовтня 1988 року проголосив жовтень місяцем поінформованості про вагітність та втрату немовлят. З того часу 22 держави офіційно запровадили День обізнаності про дітей, які померли під час вагітності чи незабаром після народження. В Україні офіційне визнання – це все ще справа майбутнього.

За оцінками ВООЗ, щороку кілька мільйонів дітей помирають в перший рік життя та понад 2 мільйони народжуються мертвими. Також організація повідомляє, що від 17 до 22 відсотків всіх вагітностей закінчуються викиднем. Кожен такий випадок – не лише число в статистиці, але біль сімей. Саме тому ця проблема має більше висвітлюватися, потребує більшої уваги від медиків, політиків та всіх, хто може скоротити цю статистику. За останні століття відбулося багато проривів в медицині, дитяча смертність зменшується, проводиться більше досліджень для збереження життя матерів і дітей під час пологів, але є чимало напрямків, що потребують прогресу для збереження життя.

День пам’яті 15 жовтня – це ще одне нагадування про рівність цінності життя всіх людей. Попри поширену думку, що плід – це не людина, світ згадує про смерть ненароджених та немовлят, яких втратили сім’ї. Факт існування людини не визначається її віком чи часом, проведеним з рідними. Кожна зачата людина – це неповторна душа, яка заслуговує гідності. Кожна смерть ненародженої дитини чи немовляти – це трагедія, а тому закликаємо до молитви за сім’ї, які її пережили. Нехай Господь потішить і дасть сили батькам пройти через це випробування.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required