15 листопада: наймасштабніша ракетна атака росії та влучання по території Польщі

Сьогодні, 15 листопада, Україна піддалася найбільш масованому ракетному удару з боку російського агресора. Ворог випустив близько сотні ракет. Більшість з них вдалося збити, проте деякі влучили у об’єкти цивільної інфраструктури та в житлові будинки. Наразі відомо, що за масштабом ця атака перевершила ракетний обстріл 10 жовтня.

Сьогодні зафіксовані потрапляння у Києві, Львові, Кропивницькому, у Кривому Рівному, Хмельницькому Житомирі, Черкасах, Одесі і Сумах. Наразі відомо, що в результаті влучання у житловий будинок на Печерську загинула одна людина. Особливої шкоди зазнали об’єкти енергосистеми країни, в результаті чого значна частина українців на певний час залишилася без світла. Також від збою в електромережі постраждали і населені пункти в Молдові.

Надвечір з’явилася інформація, що одна з російських ракет влучила західніше українського кордону — на територію Польщі. За попередньою інформацією від російської атаки постраждало містечко Пшеводув поблизу українського кордону. Там впали дві ракети і влучили в зерносушарки. З цього приводу польська влада терміново збирає засідання ради національної безпеки.

Цього ж вечора видання АР повідомляє, що американська розвідка підтверджує факт перетину російською ракетою польського кордону, внаслідок чого загинули 2 людини. Наразі невідомо, які наслідки матиме це потрапляння, проте даний факт став прецедентом, коли російська зброя вдарила по території держави-члена НАТО.

Помилка це чи цілеспрямована атака, але альянс має належно відреагувати на прецедент із загибеллю людей. Представники Естонії, Чехії, Литви, Словаччини засудили розширення російської агресії та закликали цілковито захищати всю територію держав НАТО. Сполучені Штати наразі не поспішають із висновками та «беруть час», щоб зрозуміти, що саме сталося в Польщі. Росія традиційно назвала цей інцидент «провокацією» Заходу.

Завтра, 16 листопада, має відбутися чергове засідання міністрів оборони в Рамштайні. Також паралельно проходить саміт G20, де точно підіймалося питання війни в Україні та загрози, яку несе росія для світової безпеки. Масована атака по Україні та потрапляння ракети на територію Польщі є ще одним підтвердженням терористичної суті кремлівського режиму.

Джерела:

http://ipress.ua/news/masovanyy_udar_sogodni_rf_vypustyla_po_ukraini_100_raket_335979.html

https://www.eurointegration.com.ua/news/2022/11/15/7150702/

https://www.tvp.info/64536603/premier-zwoluje-w-trybie-pilnym-komitet-rady-ministrow-do-spraw-bezpieczenstwa-narodowego-i-spraw-obronnych

https://apnews.com/article/russia-ukraine-war-zelenskyy-kherson-9202c032cf3a5c22761ee71b52ff9d52?utm_source=homepage&utm_medium=TopNews&utm_campaign=position_01

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required