14 червня 1811 року народилася відома американська письменниця, автор знаменитого роману “Хатина дядька Тома”

14 червня 1811 року народилася відома американська письменниця, автор знаменитого роману “Хатина дядька Тома”, дочка протестантського священика Гаррієт Бічер-Стоу.

Християнка, яку Президент США Авраам Лінкольн назвав “маленькою жінкою, яка почала велику війну”. Лінкольн мав на увазі Громадянську війну 1861 – 1865 рр., результатом якої стала відміна рабства в США.

Гаррієт побачила свою майбутню книгу під час недільного богослужіння в церкві. В її уявленні розгорнулася сцена смерті Тома. Після чого вона сіла писати роман, в якому показала жахи життя рабів на півдні країни. Письменниця не вигадувала факти, але спиралася на задокументовані розповіді рабів, яких вони з сестрою переховували в себе.

Книга стала маніфестом жителів північних колоній проти рабства. 5 червня 1851 року в журналі “Національна ера” був надрукований перший розділ “Хатини дядька Тома”. Друк тривав щотижня протягом десяти місяців. На закінчення видавець написав: “Ми не пам’ятаємо, щоб який-небудь твір американського письменника викликав би таку загальну, глибоку зацікавленість, як ця повість”.

Нове окреме видання “Хатини дядька Тома” в 1852 році було розкуплено за два дні. Роман викликав не тільки інтерес публіки, а й гнів захисників рабства. В американській літературі оформився цілий рух “Анти-Том”, в рамках якого друкувалися романи захисників рабства. У них в різних інтерпретаціях звучала думка про те, що негри – народ, схожий на дітей, нездатний жити без прямого нагляду з боку білих.

За десятирічний період публікації “Хатини дядька Тома” до Громадянської війни було надруковано близько 30 подібних творів. Результат боротьби показав на чиєму боці була перемога.

Влітку 1896 року в віці 85 років Гаррієт Бічер-Стоу померла. Її поховали поруч з чоловіком в місті Ендовер, там, де стояв будинок, який називався “Хатина дядька Тома”.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required