14 червня 1562 року було засновано кальвінський збір в місті Вітебську, на підставі листа Сигізмунда-Августа від 14 червня 1562 року на ім’я вітебського воєводи князя Стефана Збаразького.
Грамота великого князя дозволяла боярам, шляхті, бургомістрам і міщанам вітебським побудувати у Вітебську будинок для молитви “ко слуханню слова Божого” з правом мати окремий скарб, але з умовою, щоб ні католицькі костели, ні православні церкви не були взяті для євангельського збору.
Маршал і тіун гродський, князь Павло Друцький-Соколинский, віддав збору на вічне володіння площу і сад, що знаходилися в замку на Великій вулиці, що було підтверджено і його сином Юрієм.
![](https://cdn.c4u.org.ua/site-images/posts/101-200/153/img.gq4o9hqDmd1.jpg?format=auto&width=3840&quality=85)