12 серпня 1812 року Арчібальд Александр призначений ректором теологічної семінарії

12 серпня 1812 року Арчібальд Александр призначений першим ректором Принстонської теологічної семінарії, другої серед найдавніших семінарій у Сполучених Штатах. Він займав цю посаду протягом 39 років до своєї смерті 1851 році.

Арчібальд народився у 1772 році у містечку Саус Рівер штату Вірджинія і навчався у пресвітеріанського служителя Вільяма Грема, який у свою чергу був учнем видатного теолога Джона Візерспуна. Рух, який носив назву «Велике пробудження» спонукав молодого Арчібальда вивчати богослів’я.

У 1791 році він отримав дозвіл на проповідування, а до 21 року став повноцінним проповідником пресвітеріанської церкви. З 1797 по 1806 роки він був президентом коледжу Хамден-Сідні, після чого був покликаний на служіння у Третій пресвітеріанській церкві Філадельфії.

Коли у 1812 році була заснована Принстонська теологічна семінарія, Арчібальд Александр очолив її та став її першим професором. Разом з Самюелем Міллером, другим професором семінарії, протягом 37 років вони вважалися опорними стовпами у підтримці доктрини пресвітеріанської церкви.

Протягом життя Арчібальд написав чимало теологічних праць. Він був одружений з Джанет Ваддел, від якої у них було семеро дітей (донька та шестеро синів), серед яких були Джеймс (пресвітеріанський служитель, який написав біографію свого батька, та був редактором його посмертних робіт), Вільям (президент сенату Нью-Джерсі, перший президент  страхової компанії Equitable Life) та Джозеф (біблійний вчений).

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required