12 серпня 1503 року народився король Кристіан III, при якому Данія приймає лютеранство

12 серпня 1503 року народився Кристіан III, король Данії, при якому Данія приймає лютеранство і стає країною Реформації.

Вже за часів попередника Кристіана ІІІ, датського короля Фредеріка І реформаційні ідеї стали поширюватися в країні завдяки проповідям лютеранина Ганса Тавсена, який вважається духовним родоначальником і лідером Реформації в Данії. Щоправда діяльність Тавсена ускладнювалася переслідуванням з боку конкурента на датський трон – короля Кристіана II і католицького духовенства.

Коли в 1536 році королем Данії та Норвегії оголошується Кристіан III, син Фредеріка I, то лютеранство отримало підтримку нового монарха і було оголошено державною релігією. Цікаво, що майбутній молодий принц, Кристіан ІІІ був присутній на виступі Мартіна Лютера на Вормському рейхстазі 1521 р. З тих пір він симпатизував Реформації, вводячи лютеранство в своєму герцогстві Шлезвіг-Гольштейн. Цю політику він продовжив і після оголошення датським королем.

У 1537 році датська церква була реформована по лютеранському принципу за допомогою Йоганна Бугенхагена, послідовника і пастора Мартіна Лютера. До 1544 року Кристіан ІІІ на чолі королівств Данії та Норвегії активно брав участь в союзі з протестантськими німецькими князями з метою захисту Реформації від військ імператора Карла V, який захищав інтереси папи Римського і католицької церкви.

Життя Кристіана ІІІ закінчилося в 1559 році, але він залишився в історії як славний реформатор своєї країни. Відомо, що він мав тісні зв’язки з Філіпом Меланхтоном і Мартіном Лютером, підтримував останнього фінансово та після смерті Лютера надавав підтримку його сім’ї.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required