11 травня 1924 року народився видатний англійський фізик Ентоні Г’юїш

11 травня 1924 року народився видатний англійський фізик Ентоні Г’юїш, який отримав Нобелівську премію з фізики 1974 року «за відкриття пульсарів» та інші відкриття в області радіофізики.

Ентоні закінчив Королівський коледж у Тонтоні, після чого навчався в Кембриджі. Там він долучився до роботи лабораторії Кавендіш і в 1952 році здобув ступінь доктора, а пізніше, з 1971 по 1989 роки, був професором в області радіоастрономії згаданої лабораторії.

У 1969 році Ентоні Г’юїш отримав медаль Едінгтона, нагороду від Королівського астрономічного товариства. Г’юїш став іноземним членом Бельгійської, Індійської та Американської академій наук, а також почесним доктором шести університетів.

Будучи переконаним віруючим, Г’юїш завжди стверджував, що релігія і наука доповнюють одна одну. У передмові до своєї книги «Питання Істини» (“Questions of Truth”) він писав: «Примарна присутність віртуальних частинок (уявний об’єкт квантової теорії поля – прим. пер)  кидає виклик здоровому глузду і не є інтуїтивно зрозумілою для тих, хто не знайомий з фізикою. Релігійна віра в Бога і християнська віра… можуть здаватися дивними для тих, хто апелює до раціоналізму. Але якщо найелементарніші речі у фізиці є такими незрозумілими, то ми повинні бути готові визнати, що і найглибші аспекти нашого існування виходять за рамки нашого розуміння».

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required