logo

В Угорщині можуть юридично заборонити пропаганду ЛГБТ

12 червня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

В Угорський парламент внесено законопроект, яким забороняється популяризація ЛГБТ серед неповнолітніх. Якщо він буде ухвалений, то це стане позитивним прецедентом для Європи, що потенційно може посилити просімейні настрої в інших країнах.

Запропонований провладною партією «Фідес» документ про боротьбу і запобігання педофілії містить положення із забороною не лише контенту порнографічного вмісту чи зображення сексуального характеру для осіб, які не досягли 18-річного віку, але вміст, який «пропагує або демонструє зміну статі чи гомосексуалізм».

Також документом передбачені жорсткі обмеження для діяльності іноземних неурядових організацій. Заборонена будь-яка співпраця навчальних закладів з ними у питаннях надання матеріалів для вивчення тем, що пов‘язані з сексуальністю і статевим дозріванням.

Законопроект по суті є уточненням і роз’ясненням деяких Конституційних положень: “Угорщина захищає право дітей на гендерну ідентичність та забезпечує освіту на основі конституційної ідентичності Угорщини та християнської культури”. Якщо запропонований владою документ ухвалять, то це унеможливить проникнення гомосексуального порядку денного в шкільні програми. В документі йдеться про те, що, «слід приділяти особливу увагу відповідно до статті XVI Основного закону при вивченні тем з питань сексуальної культури, статевого життя, сексуальної орієнтації та статевого розвитку. Ці сесії не повинні сприяти гендерній сегрегації, зміні статі чи гомосексуалізму».

Очікувано пропозиція влади викликала шквал критики нечисельних угорських лівих та конкретно ЛГБТ-угруповань. Останні навіть звертаються до Вашингтону з вимогами тиску на Угорщину. Але тиску не буде достатньо, коли «гомофобну» лінію держави підтримує народ. Ця політика знаходить переконливу підтримку угорського суспільства, яке віддає повну перевагу правим партіям країни, попри критику і тиск лівих Європи.

За останні роки Угорщина послідовно здійснює чітко виражену просімейну політику. В країні юридично заборонено змінювати стать (відповідно держава не визнає трансгендер за), а також нові поправки до Конституції, якими декларується слідування християнській культурі та гарантується виховання дітей тільки в різностатевих сім‘ях.

Попри розбіжності України і Угорщини щодо питання національних меншин, в культурній і сімейній політиці наші західні сусіди далеко попереду. Угорщина впевнено демонструє практичні прояви власного суверенітету, коли обирає курс, відмінний від брюссельських бюрократів. Можливо, це і є та самостійність, яку варто наслідувати в контексті інтеграції України з ЄС.

Близько 10 років тому в Україні пропонувалося ухвалити подібний законопроект і він навіть знайшов підтримку депутатів абсолютно різних партій (законопроект проголосовано у першому читанні, а отже це мало б об‘єднати українців). Проте внаслідок тиску міжнародних структур його затвердження було зупинено (що, напевне говорить щось про практичне вираження суверенітету).