logo

В Індії арештовують пасторів за «примусове» навернення в християнство

20 жовтня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

В штаті Уттар-Прадеш , що на півночі Індії, поліція заарештувала сімох пасторів. Їх звинувачують в порушенні закону про запобігання примусовому наверненню та організації «незаконного богослужіння». Поліція провела облаву під час молитовного зібрання. Спочатку вони заарештували і жінок, що молилися, але потім залишили під вартою лише пасторів як лідерів зібрання.

Звинувачення в так званому «примусовому наверненні» загрожує обвинуваченим позбавленням волі. Скандальні закони про обмеження місіонерської діяльності та спротив наверненню індуїстів у християнство були прийняті минулого року за наполяганням радикальних індуїстів. В невеликих містечках і селах вони мають великий вплив та популярність серед населення, яке вороже ставиться до новонавернених християн.

Індійське законодавство дуже суворе щодо релігійної діяльності християн. Законом заборонено використовувати «загрозу божественного невдоволення» (тобто проповідники не можуть говорити про рай або пекло), оскільки це розцінюється як «примус» до навернення. Також християни не можуть пригощати індуїстів під час або після євангелізації, бо це може бути визнано як «спонукання» до зміни віри.

Переслідування громадян за зміну віри характерне для багатьох мусульманських держав (наприклад, Саудівської Аравії чи Індонезії), але в останні роки посилюється тиск на християн в традиційно буддистських та іyдуїстських країнах. Такі обмеження – ознака відсутності свободи віросповідання та посягання на свободу волі. Уряди і політики, що ухвалюють закони про відповідальність за місіонерство та перехід з однієї релігії в іншу, виключають можливість людини самостійно обирати, в що вірити.

В Індії ця тенденція стала загальнодержавною після приходу до влади індуїстських націоналістів. Вони розглядають процес зміни віросповідання (переходу з індуїзму в християнство) як результат шахрайства з боку західних місіонерів. Хоча частка християн суттєво не зросла з 1950-х років, але радикальні індуїсти намагаються скоротити кількість релігійних меншин та розглядають населення Індії як індуїстів за замовчуванням.

Регіон, де сталися арешти пасторів, вже кілька років очолює Йог Адітіанатх, який представляє правлячу партію Бхаратія Джаната (BJP) та вважається і місцевим індуїстським гуру. За цей період в Уттар-Прадеш зафіксовано 384 випадки нападів на християн, більшість з яких навіть не розслідуються.

За інформацією правозахисної організації Open Doors, яка щороку складає список держав із системним переслідуванням християн, в Індії свобода віросповідання скорочується. Наразі держава закриває першу десятку найнебезпечніших держав для християн. Разом з цим варто зазначити, що вплив Індії в Азії посилюється, як і Китаю в регіоні та світі. Це тривожна тенденція з огляду на ворожість обох держав до християнства та місіонерів.