logo

Перші рішення Байдена: ЛГБТ, міграція і екологія

23 січня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

Новий американський президент Джозеф Байден в інавгураційній промові кілька разів говорив про єдність, але його перші рішення перекреслюють слова, бо стосуються саме тих питань, які розділяють суспільство. В середу, 20 січня, президент Байден підписав 17 розпоряджень, більшість з яких для скасування політики Трампа останніх 4 років.

Найперше, Байден повернув так зване «антидискримінаційне» розпорядження, яке нібито має на меті захист гомосексуалістів і трансгендерів у державних закладах. Це саме той скандальний наказ “про туалети” часів Обами.

В наказі чітко прописано: «Діти повинні мати можливість вчитися, не турбуючись про те, чи буде їм заборонено доступ до туалету, роздягальні або шкільних видів спорту». Це означає, що хлопчики, які називають себе дівчатами, зможуть заходити в туалети для дівчат. Ще за президентства Обами ця ідея викликала масове невдоволення, бо вона становить небезпеку, найперше, для жінок і дівчат.

Наступне рішення президента стосувалося міграційної політики. Байден скасував заборону приймати мігрантів з держав, що несуть терористичну загрозу для США (наприклад, Іран, Сомалі, Сирія тощо). Демократи і лояльні до них медіа роблять акцент на релігійній приналежності більшості громадян цих держав, ніби іслам є причиною заборону в’їзду, а Трамп ввів обмеження через свої упередження. Але держави із мусульманською більшістю не обмежуються переліком заборон, бо він формувався з огляду на терористичну загрозу, а не віросповідання громадян.

Ще один президентський наказ стосується гуманітарної політики: Байден скасував діяльність «Комісії 1776», створеної за каденції Трампа. Вона була покликана повернути патріотизм і повагу американців до своєї історії і до Західної цивілізації загалом. Хоча в американській історії було чимало темних сторінок, проте Європа і США дали світу значно більше добра, ніж це представляють ліві інтелектуали, які бачать в західній історії тільки расизм, насильство і дискримінацію.

Байден також повернув Сполучені Штати до Паризької кліматичної угоди. Трамп вивів США з угоди в 2017 році, заявивши, що вона неефективна у боротьбі зі зміною клімату та завдає шкоди національній економіці. У додаткових розпорядженнях Байден скасував ще низку екологічних заходів адміністрації Трампа, включаючи дозвіл на побудову трубопроводу Keystone XL (нібито для обмеження використання невідновлюваної енергетики). Цей трубопровід мав посилити енергетичну співпрацю між США та Канадою, але тепер вигодоотримувачами від рішення президента будуть Китай та Росія.

Попри дискусійність усіх цих рішень, українські медіа дуже однобоко подають інформацію про перші кроки Байдена. Вони повторюють ті ж самі ідеологічні штампи, що й американські ліві (про повернення демократії, єдності й стабільності, захист “прав людини”, спротив авторитаризму тощо). Але по факту ми бачимо низку вкрай сумнівних рішень, які розділяють американців, руйнують традиційні цінності та ослаблюють США.

Теми: