logo

“OPEN DOORS” ОПУБЛІКУВАЛА ЗВІТ ЗА 2019 РІК: СОТНІ МІЛЬЙОНІВ ХРИСТИЯН ЗАЗНАЮТЬ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ

21 січня 2020 р. \ оновлено 22 лютого

Правозахисна організація “Open Doors” щороку публікує звіти про стан свободи віросповідання у світі та переслідування християн в різних країнах.

Вже традиційно в січні “Open Doors” проводить брифінг, на який запрошуються представники адміністрації Трампа, Конгресу, Комісії США з питань міжнародної релігійної свободи та ще багато правозахисників. Цього року Девід Керрі, президент і генеральний директор “Open Doors” на прес-конференції у Вашингтоні окреслив основні виклики для релігійної свободи цього року та тенденції і зміни, які спостерігаються за останній час.

Найперше, він звернув увагу на десятку найбільш небезпечних для християн держав: Північну Корею, Афганістан, Сомалі, Лівію, Пакистан, Еритрею, Судан, Ємен, Іран та Індію. Саме там відбувається найбільше нападів на церкви, діють терористичні угрупування та залишаються при владі уряди й режими, які загрожують віруючим.

Найбільша небезпека на християн чекає в Північній Кореї. Ця держава очолює список вже 18 років поспіль. Володіння Біблією може означати, що вас і всю вашу родину відправлять у концтабори або стратять.

Також у звіті зазначається про активізацію ісламістських угруповань в Північній та Західній Африці. Наприклад, у Ніґерії та Буркіна-Фасо почастішали випадки насильства проти християн, що пов’язано із екстремістською діяльністю ісламістів.

Особливо небезпечні тенденції спостерігаються в Китаї, який за рік піднявся на 4 позиції в списку небезпечних для християн держав. Віруючі стикаються із переслідуваннями здебільшого через посилення тиску уряду на церкву та постійне акцентування на ідеології задля збереження панування Комуністичної партії. Однак пори це кількість християн в Піднебесній лише зростає і, за даними “Open Doors”, понад 97 мільйонів в Китаї визнають себе християнами.

Також в правозахисній організації звернули увагу на посилення тиску й переслідування християн в Ірані, що пов’язують із швидким зростанням тут кількості послідовників Христа. Понад три сотні християн були заарештовані лише в 2019 році (понад третина напередодні Різдва). Девід Керрі заявив, що арешти є продовженням спроб уряду Ірану придушити динаміку зростання церкви.

В підсумку в “Open Doors” заявили, що християни – одна з найбільш переслідуваних релігійних груп у світі, яка зазнає тиску і гонінь як мінімум у 60 країнах. Близько 260 мільйонів християн “зазнають виcокого рівня переслідування за свою віру, що робить їх найбільш уразливою групою в світі. На жаль, на міжнародному рівні дуже мало уваги приділяється захисту саме християн, що для багатьох політиків видається не таким привабливим, як захист ЛГБТ чи інших меншин.

На тлі цих показників ми маємо не забувати дякувати Богу за свободу віросповідання в Україні та широкі можливості для проповіді Євангелія. В багатьох країнах християни не лише позбавлені такої можливості, але відвідування недільних богослужінь, читання Біблії чи навіть просто ідентифікація себе з Христом може стати причиною фізичних розправ чи навіть смерті.