logo

Людина мрії – інтерв’ю з Ігорем Гармазоновим

17 травня 2018 р. \ оновлено 22 лютого

Бізнесмен Ігор Гармазонов відомий як співзасновник загальноосвітньої християнської школи «Виноградник» (м.Боярка, Україна), директор будівельної компанії ІАВІС і пастор церкви. Його місія в бізнесі – освіта. Мрія? Вона є, і я попросила Ігоря про неї розповісти.

Як і чому Ви почали займатися бізнесом?

Може вийти довга розповідь про вистражданий шлях, оскільки я почав думати про те, хто такий бізнесмен і що таке бізнес, ще тоді, коли таких понять і слів у радянській дійсності не існувало. Але є рамки інтерв’ю, тому намагатимуся позначити етапи власного встановлення як підприємця.

Були книги, були фільми, були журнальні статті, які пробуджували мій інтерес. І був Божий дар у мені. А дар має мету. Він спонукав мене мріяти, шукати, досліджувати. Наприклад, я вивчив досвід протестантської Америки і переконався, що капіталізм конкурентніший за соціалізм. І переконався в цьому на практиці! На виробничій практиці, яку мені потрібно було пройти після армії на заводі. У підсумку, не зміг змиритися і спокійно дивитися, як люди отримують гроші і при цьому нічого не хочуть змінювати – залишив завод разом з трудовою книжкою.

Я вивчив досвід протестантської Америки і переконався, що капіталізм конкурентніший за соціалізм. І переконався в цьому на практиці!

Я ж хотів робити продукт, хотів створювати нові робочі місця, але на інших принципах, з іншим світоглядом. До того часу як я увірував у мене вже була своя компанія. І ось я став християнином і все моє бажання, всі мої думки – тільки про те, щоб служити Богу! У той період життя я хотів залишити бізнес і займатися пасторством. Але почув Божий заклик рухатися у своєму дарі бізнесмена, щоб мати ресурси для реалізації проектів Божого Царства.

Талант підприємництва – такий же талант, як, наприклад, талант письменника або художника і вжити його треба перш за все для слави Бога і Його Царства, не обмежуючись лише власним збагаченням.

Вірю, що талант підприємництва – такий же талант, як, наприклад, талант письменника або художника і вжити його треба перш за все для слави Бога і Його Царства, не обмежуючись лише власним збагаченням. Таким чином, бізнес стає місією.

Хіба християнство і бізнес – сумісні поняття? Оскільки мета будь-якого бізнесу – отримання прибутку, чи не є бізнес – служінням мамоні? Як подолати стереотипи пострадянського суспільства про нібито чесність бідної людини і безсовісність заможної?

Бізнес і християнство – поняття сумісні. Я знаходжу підтвердження цьому в Біблії. Наприклад, найперша Божа заповідь закликає Адама і Єву володіти землею. Тобто дає нам Боже уявлення про власність. Пізніше Господь розповів цікаву притчу про людину, яка не захотіла вкласти гроші у справу і отримати прибуток.

Біда нашого пострадянського менталітету в тому, що ми, як і раніше, дивимося і на світ, і на Слово з позиції боротьби класів: клас робочих ворогує з класом буржуазії. Але саме комуністи перекрутили в людині Божі налаштування, фактично, замінили істину брехнею. Тому сьогодні мені потрібно виправдовуватися і доводити, що я гроші не краду, а чесно заробляю. Мені доводиться довго пояснювати фінансово неграмотним людям, що гроші можна заробити чесною працею.

Я знаю бізнесменів-християн, які заробляють більше за мене, чесно заробляють. А мені для такого рівня не вистачає розуму, як і тим, хто судить, що великі гроші чесною працею заробити неможливо. З такими переконаннями країну не зробити багатою. А всім хочеться жити саме в багатій країні.

Біда нашого пострадянського менталітету в тому, що ми, як і раніше, дивимося і на світ, і на Слово з позиції боротьби класів: клас робочих ворогує з класом буржуазії. Але саме комуністи перекрутили в людині Божі налаштування, фактично, замінили істину брехнею. Тому сьогодні мені потрібно виправдовуватися і доводити, що я гроші не краду, а чесно заробляю. Мені доводиться довго пояснювати фінансово неграмотним людям, що гроші можна заробити чесною працею.

На жаль, подібні хибні уявлення зі світу проникли до Церкви, і це зайвий раз доводить – християнин потребує глибинної трансформації світогляду. Щоб християнство не було лише тонким нашаруванням істини на помилкових життєвих переконаннях.

Тому впевнений, що зараз нам треба вкладати істину в розум і зусилля в навчання нового покоління, щоб майбутнє нашої країни було забезпеченим. Наші діти повинні бути виховані в протестантській етиці праці, у культурі поваги до підприємництва.

А мамоні людина служить тоді, коли живе для себе.

Розкажіть про Ваші християнські проекти. Чому саме такий напрямок служіння Ви обрали?

Зараз у нас з дружиною Іриною три проекти. Християнська загальноосвітня школа «Виноградник», побудована досить давно, як альтернатива державним школам і світській освіті. «Молитовна вежа», яку ми побудували порівняно недавно для того, щоб створити умови і атмосферу цілодобової молитви. Вже зараз у «вежі» моляться щовечора, а по суботах цілий день. Так само у нас при домі молитви «Вівтар» функціонує пророча школа. Все це робиться для того, щоб залучити Церкву в процеси пробудження, у тому числі, пробудження країни для кращого життя, в основі законів і життєдіяльності якого лежали б Божа істина і християнські цінності.

Які рекомендації Ви могли б дати християнам, які хочуть зайнятися бізнесом?

Перш за все, важливо розібратися – чи робиш ти те, що хоче Бог! Це стосується і проблеми вибору професії, і вибору напрямку в служінні. Це прописні істини.

Наші діти повинні бути виховані в протестантській етиці праці, у культурі поваги до підприємництва.

Так само важливо усвідомлювати, що в будь-якій справі необхідно керуватися не стільки потребою, скільки Його волею. Але тут дуже важливо не переплутати голос власних страхів, забобонів і ліні з голосом Бога. Якщо на шляху реалізації проектів виникають труднощі, то вони не повинні стати приводом залишити задумане, як щось противне Богу! А бізнес – якраз та область, у якій доводиться долати масу труднощів.