logo

19 листопада 1862 року народився Біллі Сандей

19 листопада 2017 р. \ оновлено 22 лютого

19 листопада 1862 року в американському штаті Айова народився Біллі Сандей (William Ashley “Billy” Sunday), відомий американський бейсболіст і євангеліст початку ХХ ст.

Батько Вільяма загинув через місяць після народження сина у Громадянській війні, і хлопець виховувався матір’ю, а пізніше – у притулку для сиріт, з якого втік у 14 років. Здатність швидко бігати знадобилася йому не тільки для цього, – він починає грати в бейсбол і з 1883 року виступає за Чиказьку команду, ставши знаменитим бейсболістом і одним з кращих бігунів.

Вісім років він професійно займався бейсболом. У 1886 році відбулося його народження згори під час служіння однієї з християнських місій у Чикаго, а через рік він одружився на Хелен Томпсон, з якою вони народили чотирьох дітей.

З 1891 року він направляє свою незвичайну енергію на християнське служіння, спочатку ставши асистентом євангеліста Уілбура Чепмена, а з 1896 року почавши самостійні проповіді. Наступного року під час служіння пробудження від його проповідей за один тиждень покаялися понад сто осіб. Продовжуючи служіння євангеліста, він стає пастором пресвітеріанської церкви.

З 1907 року він подорожує Америкою разом зі своєю дружиною, яка проводить служіння для жінок і допомагає чоловікові. У 1917 році красномовний проповідник організував 10-тижневу кампанію в Нью-Йорку, під час якої до Христа прийшли 98 тис.

Біллі Сандей зіграв важливу роль в ухваленні закону про заборону вживання алкоголю, який увійшов у 1919 році до Конституції США як 18-а поправка . Його проповіді підштовхнули багатьох відмовитися від випивки. Навіть, коли закон уже був скасований, Біллі продовжував говорити «я заклятий, вічний і безкомпромісний ворог лікеро-горілчаного розповсюдження. Я боровся і буду далі боротися з цим проклятим, брудним і гнилим явищем».

Свою останню проповідь він вимовив у жовтні 1935 року у віці 73 років, підштовхнувши до покаяння більше сорока присутніх на цьому служінні. 6 листопада його серце зупинилося, але пам’ять про його жертовне служіння досі збудовує американські євангельські церкви.