1 грудня 1577 року королева Англії Єлизавета І присвоїла лицарський титул серу Френсісу Волсінгему

1 грудня 1577 року королева Англії Єлизавета І присвоїла лицарський титул серу Френсісу Волсінгему (Francis Walsingham), знаменитому дипломату і королівському секретареві.

Френсіс народився близько 1532 року в Чизлхерсті графства Кент у заможній протестантській сім’ї Вільяма Волсінгема і Джойс Дені. У 1548 році він стає студентом Королівського коледжу в Кембриджі, мандрує по Європі і вивчає юридичні науки.

Через прихід до влади католички Марії Тюдор він знову вирушає до Європи, де вчиться в Базелі і Падуї. Під час правління протестантки Єлизавети І у 1558 році Френсіс повертається до Англії і обирається до парламенту. У 1570 році за завданням королеви він проводить переговори з французьким королем, захищаючи гугенотів. Від цього моменту він став англійським послом у Парижі. У 1582 році він стає свідком кривавої ночі святого Варфоломія, що зміцнює його протестантську віру. Він використовує свою резиденцію для порятунку протестантів, серед яких виявився і англійський поет Філіп Сідні.

Після повернення в 1573 році до Лондона, Волсінгем стає королівським секретарем, який багато робить на своїй посаді, щоб викривати різні заколоти проти королеви і гарантувати їй безпеку. Зокрема, ним була викрита змова Марії Стюарт проти королеви. За таке віддане служіння Єлизавета І нагородила його лицарським титулом.

Його вплив на цьому не закінчувався. Волсінгем надавав фінансову підтримку навколосвітній подорожі Френсіса Дрейка, реорганізував англійський флот і опікувався постачанням сучасної зброї для війська, що допомогло Англії вистояти у протистоянні з Іспанією. Маючи гарну впливовість на політичній арені, він прагнув підтримувати своїх одновірців у Нідерландах, які боролися проти Іспанії. Маючи багато знайомих у різних країнах, Волсінгем створив розгалужену систему розвідки, що допомагало заздалегідь знати плани противника, гарантуючи безпеку Англії.

Смерть Волсінгема у 1590 році стала великою радістю для іспанського короля. Багато англійців вважають, що Волсінгем належав до славної протестантської інтелігенції (Філіп Сідні, Едмунд Спенсер, Джон Ді), що почала англійське національне відродження.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required