logo

Атеїст Докінз назвав народження дітей з синдромом Дауна «аморальним»

22 травня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

Всесвітньовідомий популяризатор атеїзму Річард Докінз висловився щодо абортування дітей із синдромом Дауна. На його думку, вбивство таких дітей є «розумним» і виправданим.

В інтерв’ю радіо RTE вчений підтвердив свої попередні погляди на аборт та роз’яснив щодо «моральності» народжувати дитину з синдромом Дауна чи з іншою патологією. Докінз вважає, що рішення народити таку дитину є «аморальним», адже це нібито зменшує рівень щастя у світі.

«Мені здається правдоподібним, що … якщо дитина має якусь інвалідність, то ви, мабуть, збільшите рівень щастя у світі, народивши натомість іншу дитину», — сказав він. Це дуже дивні слова, бо Докінз, як атеїст-матеріаліст, звертається до суб’єктивного поняття щастя, ігноруючи об’єктивний факт селективного вбивства людини лише тому, що вона має хворобу.

Нічого нового в цьому підході насправді немає, бо псевдогуманістичні висловлювання про «щастя світу» базуються на давно знайомій євгеніці. Це небезпечне вчення, що набуло поширення в Європі та Америці на початку ХХ століття і полягає в баченні людини через призму її біологічної досконалості. Апогей популяризації євгеніки припав на 1930-і, коли в Третьому Рейху «дефективних» людей (тих, що мали вроджені вади та невиліковні хвороби) піддавали евтаназії. Селективний підхід до демографічної політики знецінює людське життя і, за давньої атеїстичною традицією, зводить його на один рівень з твариною.

Аргументи «біологічної доцільності» і рівень щастя вже століття використовують абортарії та організації, що популяризують так звані «репродуктивні права» (які чомусь завжди зводяться до відмови від народження дитини). Доки весь світ рухається до розширення можливостей людей з інвалідністю, їх права жорстко заперечуються ще до народження. Ми так часто чуємо, що цих діток потрібно приймати і сприяти їх повноцінному розвитку, але діти з тією ж проблемою не можуть навіть народитися, бо суспільство «раціонально» схвалює їх вбивство.

Згідно зі словами Докінза, світове щастя зводиться до абсолютно егоїстичного уявлення про людину. Цінність її визначається біологічною «якістю» і зручністю для оточення. В пошуках цього комфорту люди йдуть на жорстокі вчинки, виправдовують абсолютно божевільні речі. На жаль, це позиція не лише затятого атеїста Докінза, але й багатьох людей в Україні, які шукають морального обґрунтування та раціонального виправдання абортам.

Теми: