logo

9 грудня 1798 року помер Йоганн Рейнгальд Форстер, пастор та відомий вчений

9 грудня 2018 р. \ оновлено 22 лютого

9 грудня 1798 року помер Йоганн Рейнгальд Форстер, реформатський пастор, відомий орнітолог і натураліст, який подорожував з Джеймсом Куком і першим запропонував вважати Австралію окремою частиною світу.

Рід Форстерів походив із Шотландії, але вже прадід Йоганна переселився до Королівської Пруссії, яка перебувала на той час під польською короною. Там на території Речі Посполитої в Тчеві і народився Йоганн Форстер у 1729 році. Освіту він отримував у гімназії в Берліні, після чого вивчав теологію в Університеті в Галле.

Теологічна освіта дозволила йому стати протестантським пастором у містечку Мокрий Двір в Померанії. Його служіння тривало дванадцять років, після чого на запрошення Катерини II Йоганн Форстер на короткий час відвідує Росію для дослідження життя німецьких колоністів навколо Волги, але не порозумівся з владою. Тому в 1766 році Йоганн переїжджає до Англії і стає вчителем у Ланкаширі, а потім працює перекладачем в Лондоні. У цей час він видав «Каталог тварин Північної Америки». Він також опанував 17 мов, серед яких були і мертві.

У 1772 році Йоганн Форстер разом зі своїм сином Георгом обіймає посаду натураліста на кораблі Джеймса Кука, під час його другої подорожі. Кожен день вони записували свої спостереження і збирали різні артефакти, що дозволило їм після повернення надрукувати «Спостереження, зроблені під час подорожі навколо Землі» (1778). Наступного року після виходу книги Йоганн Форстер був прийнятий професором природничої історії і мінералогії в університет в Галле. Він також стає директором ботанічного саду, що належав Університету Мартіна Лютера в Галле-Віттенберзі. Форстер залишається на цій посаді до кінця життя, продовжуючи друкувати книги з зоології, орнітології та іхтіології.

Він першим запропонував вважати Австралію самостійною частиною світу і назвав протоку, що відокремлює Старий світ від Нового Беринговою протокою. На момент своєї смерті Йоганн Рейнгальд Форстер багатьма вважався «патріархом» географії в Європі.