logo

8 вересня 1636 року заснований Гарвардський коледж

8 вересня 2018 р. \ оновлено 22 лютого

8 вересня 1636 року заснований Гарвардський коледж, перший американський вищий навчальний заклад, який сьогодні є найбагатшим і найбільш престижним університетом у світі.

Цікаво, що найближче до коледжу місто було засноване тільки в 1630 році, а у всій колонії Массачусетса на момент заснування коледжу налічувалося всього лише 16 тис. колоністів. Спочатку нова установа освіти створювалася для підготовки пуританських пасторів на землі, яка належала пуританській конгрегації Вестмінстерської Асамблеї на чолі з відомими першими американськими священиками Джоном Коттоном і Річардом Мазером. Син останнього, видатний священик і один з подальших глав Массачусетса і Гарвардського коледжу, Інкріз Мазер здобув освіту в новому коледжі, як і безліч пуритан нового покоління, народженого в Америці.

Школа спочатку називалася Новим Коледжем, але через два роки була перейменована на честь одного з благодійників – євангельського священика Джона Гарварда. Він помер через рік після переїзду в Массачусетс від туберкульозу , але увійшов в історію всього світу через свій благодійний вчинок. Не маючи дітей, Джон Гарвард заповів половину свого майна (779 фунтів) і 400 книг з приватної бібліотеки новому коледжу, заснованому на зразок Кембриджа. Тому і місто, яке виникло навколо коледжу, отримало назву Кембридж. У знак подяки своєму меценату після його швидкої смерті коледж в 1639 році був перейменований на Гарвардський коледж.

Правила Гарвардського коледжу часів заснування наказували: «Дозвольте кожному студенту бути ясно проінструктовані … що головна ціль його життя і навчання – це пізнання Бога й Ісуса Христа, який є життя вічне (Івана 17:3). І тому покладіть Христа на самому початку, як єдину основу всіх знань і навчання». Першим девізом університету стали слова «Правда для Христа і Церкви».

Тому не дивно, що Гарвардський коледж став видатним християнським вищим навчальним закладом на багато століть, підготувавши велику кількість священиків і громадських лідерів з біблійним світоглядом.