logo

5 січня 1743 року сформована Перша методистська асоціація

5 січня 2018 р. \ оновлено 22 лютого
Зображення: Open.edu.

5 січня 1743 року Джордж Вайтфільд та валлійські кальвіністські методисти сформували Першу методистську асоціацію у Вадфорді.

Метою утворення асоціації була організації життя общин. У ній взяло участь 6 священнослужителів та 12 «публічних наставників». Серед учасників було 4 англійця та 14 валлійців.

Асоціація мала збиратися двічі на рік, а для вирішення місцевих питань збиралися щомісячні зустрічі, які повинні були передавати свої рішення для схвалення, коригування чи відхилення щоквартальній асоціації.

Для довідки: Сам по собі методизм (або методистський рух) представляє собою групу історично пов’язаних деномінацій протестантського християнства, які виникли (або були натхненні) на основі служіння та вчення Джона Веслі. Джордж Вайтфілд і брат Джона Чарльз Веслі також були визначними ранніми лідерами руху. Методистська церква виникла як відродження в ХVIII столітті англіканської церкви і стала окремою деномінацією після смерті Веслі. Цей рух поширився по всій Британській імперії, Сполученим Штатам та за їх межами завдяки енергійній місіонерській роботі, яка на сьогоднішній день має плід у якості близько 80 мільйонів прихильників по всьому світу.

Теологія Веслі спрямована на освячення і вплив віри на характер християнина. Відмінність методистських доктрин включає в себе впевненість у спасінні, відданість праведності, можливість досконалості у любові, дії благочестя та авторитет Писання. Більшість методистів вчать, що Ісус Христос, Син Божий, помер за все людство і що спасіння доступне для всіх; в богослів’ї така точка зору називається армініанство. Це вчення відкидає позицію кальвіністів, що Бог передвизначив для спасіння певну групу людей. Проте Вайтфілд та деякі інші вважалися кальвіністськими методистами і зайняли кальвіністську позицію. Методизм підкреслює благодійність і підтримку хворих, бідних та знедолених. Ці ідеали реалізуються на практиці шляхом створення лікарень, дитячих будинків, громадських їдалень та шкіл, які мають на меті виконати заповіт Христа, щоб ми поширювали Євангеліє та служити всім людям.