logo

30 грудня 1852 року Рутерфорд Хейз одружився з Люсі Веб

30 грудня 2018 р. \ оновлено 22 лютого

30 грудня 1852 року майбутній президент США Рутерфорд Хейз одружився з Люсі Веб, відомою потім як «лимонадна Люсі» через те, що в статусі першої леді заборонила вживати алкоголь в президентській резиденції.

Обоє Рутерфорд і Люсі Хейз були відомі як віддані віруючі методистської церкви, які починали кожен ранок з молитви і організували недільні вечірні молитовні служби у Білому Домі. Народжений у Делаварі штату Огайо Хейз почав отримання освіти у методистській семінарії Норволка, яку продовжив у Кеньйoн-коледжі, заснованому представниками єпископальної церкви.

Після закінчення Гарвардського університету Хейз мав юридичну освіту і з молодості в якості адвоката захищав права рабів-втікачів, що характеризує його як прихильника скасування рабства. Коли почалася Громадянська війна, то Рутерфорд Хейз одразу приєднався до Союзної армії в якості офіцера. Під час військових дій він п’ять разів був поранений, особливо важко в битві біля Південної Гори. За свою хоробрість він отримав почесне звання генерал-майора.

Після війни він став кандидатом республіканців у Конгресі США, а з 1868 по 1872 і в 1876-1877 рр. тричі обирався і служив губернатором штату Огайо. З 1877 року був обраний дев’ятнадцятим президентом США від республіканської партії. Під час виборів між республіканцями і демократами був укладений компроміс, згідно з яким у спірній ситуації демократи погоджувалися, що Хейз стає президентом, але натомість республіканці повинні були вивести свої війська з південних штатів.

Хейз служив президентом протягом одного терміну до 1881 року. Під час свого президентства він зумів відстояти «золотий» стандарт у монетарній політиці США, виступивши проти пропозицій перейти на срібний долар. Хейз виступив ініціатором деяких соціальних і освітніх реформ, які продовжував підтримувати і після свого президентства. Біографи Хейза підкреслюють важливість його президентського терміну тим, що він зумів відновити повагу до посту президента після вбивства Авраама Лінкольна і зупинити тенденцію до погіршення виконавчої влади. Хейзу вдалося примирити населення різних штатів після напруженості Громадянської війни. За Хейза відбулося завершення «ери реконструкції» в історії США, коли сталася реінтеграція в США південних штатів і скасування рабовласницької системи по всій країні.

Дружина Рутерфорда Хейза мала великий вплив на його власні переконання. Вона була твердою прихильницею відмови від вживання алкоголю і виступала за скасування рабства. Ці ж цінності поділяв і Рутерфорд, за ​​що отримував підтримку багатьох протестантських священиків.

До кінця свого життя він зберігав віру і перед смертю сказав, що «відправляється туди, де знаходиться Люсі», яка померла на кілька років раніше за нього.