23 вересня 2002 року в Бельгії легалізовано евтаназію

Так часто звідусіль лунають лозунги, що життя людини – це найвища цінність. Але чи насправді сучасний світ такий гуманний і благородний, коли вбивства лікарями трактуються як “право на смерть” та “свобода вибору”? В сучасному постмодерному світі все будується на абсурдності та різних трактуваннях. Одні й ті ж люди виступають проти смертної кари для терористів і вбивць, але підтримують легалізацію вбивств невинних людей.

17 років тому Бельгія легалізувала евтаназію – вбивство невиліковно хворої людини лікарем. Саме в цей день 2002 року набрало чинності травневе рішення парламенту про дозвіл на “легку смерть” Бельгія стала однією з перших держав світу, яка декриміналізувала евтаназію.

Тема спричинення смерті лікарем не нова. Це питання було підняте ще в стародавній Греції. В клятві Гіппократа, зокрема чітко прописувалася заборона на такі дії: “Я не дам нікому, хто просить у мене, смертельного засобу і не покажу шляху для подібного задуму”. В ХХ столітті з поширенням ідей євгеніки питання евтаназії у суспільному дискурсі набуває нових обрисів. Сьогодні прихильники вбивства тяжкохворих людей (які називають себе “правозахисниками”) не згадують, де евтаназія набула не просто поширення, а стала державною політикою. А сталося це в Третьому Рейху. Там існувала ціла програма зі знищення тяжкохворих, людей з інвалідністю та вродженими захворюваннями.

В Бельгії основними лобістами законопроекту, що легалізував вбивство лікарями, були депутати від партії Зелених. Легалізації евтаназії передувала тривала дискусія: противники вбивства (християнські демократи) вимагали збереження життя і недопущення самогубств руками медиків. Прихильники “легкої смерті” аргументували це правом вибору та критикували опонентів за “нав’язування своєї моральної точки зору”. Врешті-решт, парламент проголосував схвально (86-за, 51-проти), що стало небезпечним прецедентом на майбутнє.

Пізніше цей процес тільки прогресував. З 2014 року в Бельгії добровільна смерть через ін’єкцію стала легальною і для дітей. Тоді парламент знову розширив можливість для медичних вбивств, які отримали невиліковно хворі діти меншого віку також . Це стало легальним за умови, що вони зробили цей вибір “усвідомлено” та були ментально у стані ухвалювати таке рішення (щоправда, об’єктивних критеріїв для визначення усвідомленості й готовності не було затверджено).

Сьогодні Бельгія залишається єдиною державою, де немає вікових обмежень на евтаназію. У сусідніх Нідерландах таке обмеження встановлено для дітей до 12 років.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In