23 листопада 1534 року помер Отто Брунфельс, богослов і науковець

23 листопада 1534 року помер Отто Брунфельс, католицький, а пізніше протестантський віруючий і богослов, якого Карл Ліней називав одним з «батьків» ботаніки.

Отто Брунфельс народився в Німеччині в 1488 році, тобто йому довелося жити в надзвичайно цікаву епоху змін, коли багато німецьких князівств, а потім і багато інших країн Європи прийняли Реформацію, яка повністю змінила як церковне, так і суспільне життя цих народів. Отто вивчав теологію та філософію в Майнці, де став ченцем картезіанського ордену.

Брунфельс симпатизує ідеям Ульріха фон Гуттена і після його смерті в 1523 році полемізує з Мартіном Лютером і Ульріхом Цвінглі. Він стає одним з реформаторів, служачи ще певний час у католицькій церкві в 1520-ті рр. і будучи керівником кармелітської школи в Страсбурзі. Пройде кілька десятиліть і в 1550 році в списку найбільших єретиків, який надрукує за наказом імператора Лювенский університет, Отто Брунфельс буде займати перше місце.

Чим же він так відзначився? В одному зі своїх ранніх друкованих творів він виступав із захистом Ульріха фон Гуттена в дискусії з Еразмом Ротердамським. Брунфельс передрукував рукописи, які вціліли після Яна Гуса, про його спадщину. Написана Брунфельсом у 1527 році книга «Catalogi virorum illustrium» вважається першою книгою з історії євангельської церкви.

У цей час він починає вивчати медицину в Базельському університеті і в 1532 році стає доктором медицини, працюючи лікарем у Берні до кінця свого життя. Брунфельс був талановитим автором у різних сферах науки – крім історії церкви і теологічних робіт, він видає трактати з педагогіки, арабської мови, фармацевтичної справі, ентомології та ботаніки.

У своїх роботах про рослини, на відміну від багатьох інших авторів, які переписували думки античних авторів, Брунфельс викладав свої власні спостереження і висновки, через що його і назвуть «батьком» ботаніки. У своїх книгах «Herbarum vivae eicones» і «Contrafayt Kräuterbuch» 1530-х рр. Отто Брунфельс помістив гравюри місцевих німецьких рослин з їхніми місцевими народними назвами. Частина з цих рослин були невідомі античним авторам і відсутні в їхніх творах.

Таким чином, ім’я Брунфельса увійшло в історію світової ботаніки.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required