logo

20 травня 1945 року заснована Місіонерська спільнота християн-пілотів

20 травня 2018 р. \ оновлено 22 лютого

20 травня 1945 року була заснована Місіонерська спільнота християн-пілотів, яка сьогодні відома під назвою «Місіонерське авіаційне товариство» (Mission Aviation Fellowship). Ця християнська організація надає послуги з авіації, комунікації та технологічного навчання більше ніж тисячі християнських та гуманітарних установ, а також тисячі ізольованих місіонерів та корінних жителів сіл в найвіддаленіших районах світу.

Організація почалася з ініціативи декількох пілотів Другої світової війни, які мали бачення того, як авіація може бути використана для поширення християнської віри. Після війни Джим Трукстон з США, Мюррей Кендон у Сполученому Королівстві та Едвін Хартвіг з Австралії за підтримки однодумців-християн заснували місіонерські авіаційні агентства у своїх країнах. Серед засновників та перших пілотів американської спільноти християн-пілотів була Бетті Грін, про яку ми вже писали раніше: https://c4u.org.ua/10-kvitnia-1997-roku-pomerla-elizabet-grin/.

Місіонерське авіаційне товариство (МАТ) привернуло до себе увагу всього світу, коли в 1956 році пілот Нейт Сен та ще чотири місіонери були вбиті на пляжі в Еквадорі представниками племені ваорані, проте члени сімей загиблих повернулися в Еквадор і служили племені, а деякі з чоловіків, які вбили місіонерів, врешті-решт стали християнами. Ця історія була висвітлена в журналі Life і було зроблено кілька художніх фільмів про життя та смерть цих відважних людей.

Місіонери МАТ здійснюють роботу у широкому спектрі напрямків: розкопування свердловин в Малі, надання послуг з ліквідації наслідків стихійних лих на Суматрі, встановлення зв’язку з джунглях та мереж Wi-Fi в Папуа-Новій Гвінеї та Еквадорі, створення комп’ютерних центрів у селах Африки, надання послуг швидкої допомоги в Східному Тіморі та Гаїті, і показ відомого християнського фільму «Ісус» у віддалених селах. Організація також підтримує місіонерів, які служать у віддалених куточках нашої планети, надаючи їм різнопланову ресурсну допомогу.

Таким чином, ініціатива людей, які просто хотіли застосувати свої авіаційні навички для служіння Богу, переросла у масштабне служіння, яке не втратило своєї актуальності і у наш час.