logo

2 травня 1870 року народився американський священик Вільям Сеймур

2 травня 2018 р. \ оновлено 22 лютого

2 травня 1870 року в родині колишніх рабів народився майбутній американський священик Вільям Сеймур, лідер пробудження на Азуза-стріт і один із зачинателів п’ятдесятницької руху.

У 1906-1909 рр. він був лідером руху Апостольської віри, який ліг в основу п’ятдесятницьких і харизматичних церков. Акцент Вільяма Сеймура на святість, расову рівність, зцілення по вірі і говоріння мовами стали визначними особливостями нового руху.

Вільям народився в Центервілі штату Луїзіана в сім’ї колишніх рабів Симона і Філліс Салабар Сеймур і був другим серед восьми дітей у їхній родині. У дитинстві Вільям був хрещений у католицькій церкві, але потім відвідував з сім’єю баптистську церкву. Батько Вільяма служив в армії Союзу під час Громадянської війни в США і був поранений.

Рятуючись від расового переслідування, Вільям переїхав до Індіанаполісу, де відвідував методистську церкву і, ймовірно, кілька інших афроамериканських церков, де пережив «народження згори» і приєднався до «руху святості». Багато подорожуючи країною з 1895 по 1905 роки, Вільям Сеймур познайомився з багатьма християнськими лідерами. У 1906 році він почав відвідувати біблійну школу Чарльза Парема. Приблизно в цей час він стає пастором церкви, але на запрошення місіонерки Джулії Хатчінз перебирається до Лос-Анджелесу і очолює церкву там. Однак нова община не прийняла його доктрину говоріння мовами і він змушений був залишити пасторське служіння там і продовжити зустрічі вдома з невеликою групою послідовників.

У квітні 1906 року вони почали отримувати «хрещення Святим Духом» і група почала зростати. Вони перебралися на Азуза-стріт в більше приміщення старої методистської афроамериканської церкви. Це був початок нового пробудження – у наступні три роки Вільям Сеймур мав проводити по три богослужіння щодня. У недільні дні люди не вміщалися в будівлю, так що 800 осіб потрапляли до молитовного будинку, а ще близько 500 слухали проповідь на вулиці.

Люди з цих служінь роз’їжджалися по всій Америці, швидко поширивши нове вчення. А в 1910 році в результаті пробудження на Азуза-стріт у світ вирушили вже 185 п’ятдесятницьких місіонерів. Вільям Сеймур залишався пастором «Місії апостольської віри» до кінця своїх днів. У 1915 році Сеймур надрукував брошуру «Доктрини і вчення Місії апостольської віри на Азуза-стріт в Лос-Анджелесі» і прийняв сан єпископа.

Його служіння тривало до 1922 року, коли він пішов з цього світу через серцевий напад, але церкви, засновані ним, продовжують існувати в багатьох країнах світу.