14 жовтня 1735 року брати Веслі відпливають до Америки

14 жовтня 1735 року брати Чарльз і Джон Веслі, відомі англійські реформатори, відпливають на кораблі «Сімондс» до Америки. Вони прибули в засновану трьома роками раніше нову колонію Джорджія.

Їх запросив засновник Джорджії, відомий британський солдат і філантроп, член парламенту Джеймс Оглторп, який запропонував переправляти до Джорджії тих, хто виходив з боргової в’язниці. З ініціативи Оглторпа в Джорджії було заборонено рабство і повинне було розвиватися фермерство.

Чарльз Веслі після прибуття в Америку стає секретарем Оглторпа, а пізніше знайде собі славу християнського псалмоспівця, як біблійний цар Давид. Оглторп хотів, щоб Джон Веслі став священиком новоствореної парафії міста Савана в Джорджії.

Саме під час цього плавання до Америку Джон Веслі познайомився з моравськими братами і був дуже сильно вражений їхньою глибокою вірою в живого Бога. Коли корабель потрапив у шторм і хвилі розбивали його, англійці знаходилися в паніці, а моравські брати в цей час спокійно співали гімни і молилися. Джон Веслі сприйме багато моментів богослів’я моравських братів та інтегрує їх у створену ним методистську церкву.

Після прибуття до Савани Веслі хотів зайнятися місією серед місцевих індіанців, але оскільки в колонії було зовсім мало священиків, то повинен був організовувати богослужіння для переселених європейців. Його служіння в Савані продовжилося два роки. Хоча вважається, що ця його перша місія була досить провальною в порівнянні з більш пізніми візитом, коли він був причетний до Євангельського пробудження, все ж і за ці два роки він зумів організувати навколо себе групу присвячених християн. Однак в грудні 1737 року Джон Веслі був змушений покинути Джорджію і повернутися в Англію через скандал, коли він відмовив надавати причастя Софії Хопкін.

Найбільш впливовими результатами першого відвідування Джоном Веслі Америки була його зустріч з моравськими братами і публікація «Колекції псалмів і гімнів», яка стала першою англіканською збіркою гімнів, надрукованою в Америці. Багато гімнів друкувалися вперше, принаймні п’ять з них були перекладені Веслі з німецької мови на англійську.

Невдалий перший досвід місії підштовхнув Джона Веслі ближче звернутися до традиції моравських братів, що призведе до оновлення в його служінні, до створення методистської церкви і лідерства в Євангельському пробудженні того часу.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required