11 липня 1382 року помер французький вчений Ніколь Орем

11 липня 1382 року помер французький вчений Ніколь Орем. Він відомий як теолог, філософ, природознавець, математик, фізик, астроном та економіст.

Народжений у Нормандії у 1330 році, Ніколь Орем здобув теологічну освіту в Наварському коледжі в Парижі. Він мав гарні відносини з королівською родиною, адже був вихователем майбутнього короля Франції Карла V. Орем перекладав античні твори французькою. Будучи представником традиційної схоластики, він все ж зробив ряд революційних для свого часу висновків.

Наприклад, у своїй роботі «Книга про небо і світ», на противагу постулатам Аристотеля про те, що Космос обертається навколо Землі, він робить припущення, що все-таки зміна дня та ночі викликана обертаннями Землі. Хоча у кінцевому рахунку його вердикт з приводу обертання Землі навколо своєї осі був негативним (ймовірно, через вплив офіційної позиції церкви), він чималу увагу приділив спростуванню традиційних аргументів на користь геоцентричної моделі Всесвіту.

Орем зробив також вагомий внесок у розвиток економічної теорії. У своїй праці «Про походження, сутність та обіг грошей», реагуючи на зростаючу тенденцію, коли правителі вирішували свої фінансові проблеми за рахунок інфляції, він представляє ідею про те, що право карбувати гроші належить не суверену, а народу.

Він досліджував також і інші аспекти навколишнього світу, намагаючись знайти пояснення різним природним явищам. На честь цього видатного науковця був названий астероїд 12576 Орем.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In